Družičky

V naší farnosti zveme všechny holčičky a dívky, aby se zúčastnili májových pobožností k Panně Marii jako drůžičky.
Rádi mezi sebou přivítáme každou drůžičku, která chce jít společně s ministranty k oltáři Panny Marie. Kdo by chtěl, může na začátku pobožnosti říci Panně Marii básničku. Máme nabídku řady básniček: Basnicky.pdf

Májové pobožnosti se konají po celý květen vždy ve čtvrtek a v neděli v 18 hod.

Druzicky v SY

V roce 2021 jsme epidemiologickou situací nuceni změnit zaběhnuté zvyky – letos se drůžičky nebudou společně před májovou scházet na oratoři – o úpravu družiček letos poprosíme rodiče. Šaty, punčochy, boty apod. je možné si na oratoři předem vyzvednout a půjčit si je domů (kontakt: Anička Ingrová, 732710019).
Drůžičky se ještě podílejí na pobožnostech Božího těla nebo se účastní při různých jednotlivých příležitostech. Např. zkrášlují atmosféru primičních mší nebo se v minulosti účastnily mše svaté o. biskupa spojené se svěcením nového zvonu atd.

Zveme všechna děvčata.
Kontakt: Janina Lustyková 728 842 890; Marie Holubová 602 204 035, druzicky@farnost-svitavy.cz