Slůňata

Kdo jsou Slůňata?
Slůňata jsou farní společenství dětí ve věku cca od pěti let do páté třídy. Děti se tu mohou potkat s dalšími kamarády, něco společně podniknout, zahrát si hry na faře i venku, ale taky se společně modlit a povídat si o Bohu… Prostě zažít společně s vedoucími a dalšími dětmi něco speciálního… 🙂

Historie
Společenství bylo nejdříve rozděleno na holky a kluky, přičemž spolčo holčiček se jmenovalo Sluníčka a kluci si říkali Raubíři. Před několika lety se schůzky dětí spojily a vznikla „Slůňata“.
Spolča ve svitavské farnosti mají velice dlouhou tradici, více než patnáctiletou. Děti rostou a z dříve nejmladších dětí na schůzkách se již stávají praktikanti, vedoucí nebo i hlavní vedoucí a to jak na schůzkách, tak na táborech.

Jak schůzka probíhá?
Od listopadu 2018 nastává další velká změna v historii spolča Slůňat.
Nyní se budeme scházet 1x za měsíc, zato na delší a pořádně nabitou schůzku. Zpravidla to bude 1. sobota v každém měsíci (tedy sobota před dětskou mší svatou). Z důvodu prázdnin, svátků či jiných důležitých událostí se může stát, že se schůzka přesune na 2. sobotu v měsíci. Pokaždé bude k dispozici dostatek informací i její podrobný program. Info bude zde na webu v aktualitách, pozvání zazní v ohláškách v kostele a emailem či SMS…
V současné době nabité aktivitami jsou měsíční schůzky možností, jak udržet kontakt dětí s věřícími kamarády a dát jim možnost vytvořit si společenství – i do budoucna – a zároveň mít dost času na všechny rodinné aktivity a další zájmy.
Nově nebude celoroční hra, ale každá schůzka bude tematicky nezávislá právě proto, aby mohly kdykoli přijít i nové děti, které třeba nadchne právě vyhlášené téma… Není tedy problém, aby děti přišly pouze někdy. Dle tématu schůzky budeme hrát hry, vyrábět, chodit ven… Snažíme se o rovnoměrnost aktivit, aby si na své přišly jak kreativně nebo vědomostně, tak i sportovně založené děti.
Další velmi důležitou částí každé schůzky jsou modlitba a témátka, tedy povídání o nějakém světci, o svátostech, desateru nebo jiném podobném tématu, samozřejmě i zpěv jednoduchých dětských písniček z Hosany, ukazovaček, atd… Zkrátka budování vztahu k Pánu Ježíši přes sílu společenství a radost z něj. 🙂

Letní tábor
Jednou z nejmilejších a nejoblíbenějších součástí našeho společenství je jistě letní tábor. Na tábor mohou jet samozřejmě i všichni kamarádi nebo příbuzní vašich dětí, kteří splňují věkové rozmezí 1.-5. třída. Tábor je konán na farách ve větší či menší vzdálenosti od Svitav. Zajištěn bývá dostatečný počet vedoucích, školený zdravotník a samozřejmě nesmí chybět kuchařka, která se postará o spokojenost našich žaludků. Tábor je plný nejrůznějších her, aktivit a zážitků a každoročně bývá krásnou součástí letních prázdnin.

Kdo??
Vedoucí měsíčních schůzek:
Lenka Dvořáková, Barbora Paldusová, Adam Vrba, Terka Doláková, Klára Dobešová
Vedoucí na táborech:
Daniel Sedláček, Marie Doláková, Jiří Macháň, Markéta Dobešová, Vojtěch Hajský, Adam Vrba, Eva Doláková, Klára Dobešová a Barbora Paldusová, hlavní vedoucím je v současnosti Daniel Sedláček.

Kontaktní osoba pro schůzky Slůňat:
Lenka Dvořáková,776 824 447, dvorakova85(zavinac)centrum.cz
Bára Paldusová, 739 733 632, barborapaldusova(zavinac)seznam.cz

Kontaktní osoba pro tábor Slůňat:
Daniel Sedláček, 731 268 914, dan60854(zavináč)gmail.com, nebo na adrese Edvarda Beneše 20, Svitavy 56802.

Za vedoucí Slůňat Daniel Sedláček a Lenka Dvořáková

aktualizace 11/2018